Sivil İngilizce Öğrenciler Topluluğu

"paylaşmak güzeldir."

Sivil İngilizce Öğrenciler Topluluğu hakkında.

“Sivil İngilizce Öğrenciler Topluluğu” en temelde “İngilizce Öğrenme” amacıyla kurulmuştur.

“İngilizce Sivil Öğrenci Topluluğu” bünyesinde “İngilizce Öğrenme” yetisini, asla “özel İngilizce kursu” ya da “özel dil okuluna” muhtaç olmadan kazanmak, dolayısıyla tamamen “ücretsiz” olması koşulu ile, hedef dili “bir iletişim aracı olarak kullanmak” gibi hedefler barındırır.

Uzun yıllar yaptığım araştırmalar neticesinde, tüm bu hedefleri, oldukça kolay bir şekilde uygulayabileceğime olan inancımı “sonsuz” kavramıyla tanımlamaktayım.

sivil ingilizce öğrenciler topluluğu

 

Bireysel İngilizce Öğrenme platformu.

Bu site tamamen ücretsiz “İngilizce Öğrenme” odaklı içerikler paylaşmak üzere tasarlanmıştır.

Hedef kitlesini; asla, “birer potansiyel müşteri olarak görmeyen” adı üzerinde, sivil bir “İngilizce öğrenme” oluşumudur.

Okulculuk.com platformu; İngilizce’nin bir ülke sorunu halinde var olmasını kabullenmek istemeyen ve bu büyük toplum sorununa, “kişisel çözüm arama girişimi” olarak değerlendirilebilir.

Topluluğa Kimler Katılabilir?

İngilizce ile bir şekilde problem yaşayanlar.

İngilizce Öğrenemeyeceğini kabullenenler.

İngilizce Öğrenmek İstemeyenler.

İngilizce’yi çağımızın gelişen teknolojileri sayesinde ücretsiz olarak öğrenmek isteyenler.

İngilizce öğrenebilmek için mutlak “özel İngilizce kursu” alınması gerektiğine inanmayanlar.

Hali hazırda ingilizce bilenler.

Gönüllü İngilizce Eğitimcilerimiz/Öğretmenlerimiz.

Kimlerin Hangi Konuda Yardımını Talep Ediyoruz.

1. İngilizce Öğrenmek İsteyenler.

İngilizce’yi “sıfırdan”, “ücretsiz”, “en temel haliyle” ve “en kısa sürede” öğrenmek isteyen herkes.

“İngilizce Öğrenmek” ifadesini birde okulculuk.com ile değerlendirin.

2. İngilizce Bilmemekle birlikte asla öğrenmek istemeyenler.

İngilizce bilmeyen fakat asla öğrenme gibi bir amaçta taşımayan insanlarımızın da yardımlarını talep ediyoruz. Topluluğun; en nihayi amacının, İngilizce’yi “bir ülke sorunu olmaktan çıkarmak” olduğunu belirlemiştik.

Bu doğrultu da yapacağınız en büyük yardımın “bizler ile birlikte İngilizce Öğrenmeye karar vermek” adımı oluşturacaktır.

Bu adımı atmanıza yardımcı olacak ve sizlere motivasyon sağlayacağını düşündüğüm, “İngilizce öğreniminin gerekliliği, kolaylığı ve ücretsiz başarmanın mümkün olduğu” gibi konular üzerine yazdığım içerikleri okumanızı tavsiye ediyorum.

3. İngilizce Diline Hakim Olanlar

“Evde İngilizce Öğrenmek”, “Sıfırdan İngilizce Öğrenmek”, ve bunları ücresiz olarak gerçekleştirebilme amaçlarıyla oluşturduğumuz topluluğumuzun çalışmalarına, hali hazırda İngilizce konuşabilen insanların da destek olabileceğini düşünüyoruz.

Özellikle “yapıcı eleştirileri” ve uygulamakta olduğumuz çalışmalarımızı geliştirebilmek adına sunacakları fikirlerine ihtiyaç duyuyoruz.

Dünya da yapılabilecek yegane iyiliğin bir başkasına katkı sağlama felsefesinden hareketle, İngilizce Konuşabilen insanlarımızdan bizlere katkı sağlamalarını talep ediyoruz.

4. İngilizce Öğretmenleri.

İngilizce öğrenme adına uyguladığımız tüm çalışmalarımızda, doğal olarak, hatalar yapabileceğimizin farkındayız. Bu durumda, hatalarımızı düzeltilmesi ve eksik kaldığımız yönlerimizin tamamlanması gibi ihtiyaçlarımız doğacaktır.

İçeriklerimiz ile bir şekilde karşılaşan, İngilizce eğitimcilerimizden/öğretmenlerimizden, çalışmalar esnasında yapabileceğimiz potansiyel hatalarımızın düzeltmelerini ve fayda sağlayacaklarını düşündükleri fikirleri, bizlerle paylaşmalarını talep ediyoruz.

Bir kişinin yapabileceği, çok basit bir hatadan doğacak olumsuz etkilerin, zamanında düzeltilmesiyle; birçokları için avantaja çevirebileceğinize inanıyoruz.
Bu konuda bizlere destek olmayı kabul eden öğretmenlerimizi de, topluluğumuza katılmaya davet ediyoruz.

5. Tüm Ziyaretçilerimiz

Yukarıda belirttiğimiz amaçlarımızın haklılığına inanan, istisnasız herkesin, sesimizi daha fazla insanımıza ulaştırabilmek adına “içeriklerimizi ve çalışmalarımızı” sosyal medya hesaplarından paylaşmalarını talep ediyoruz.

Tüm potansiyel ziyaretçilerimizden; aşağıda paylaştığımız Abonelik Formunu doldurarak topluluğumuza katılmalarını ve Sosyal Medya hesaplarımızı takip etmelerini talep ediyoruz.

DAVET

Dörtnala gelip Uzak Asya’dan

Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan

bu memleket, bizim.

Bilekler kan içinde, dişler kenetli, ayaklar çıplak

ve ipek bir halıya benziyen toprak,

bu cehennem, bu cennet bizim.

Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın,

yok edin insanın insana kulluğunu,

bu dâvet bizim….

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür

ve bir orman gibi kardeşçesine,

bu hasret bizim…

 

Değerli şairimiz Nazım Hikmen RAN’ın sıradışı mısralarından hareketle bu yola çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sizleri de mutluluğumuzu paylaşmaya davet ediyor ve “bu memleket bizim” diyoruz.

Kapansın ücretli kurs kapıları ve bir daha açılmasın, yok edilsin insanın insana kulluğu, “bu davet bizim”. İngilizce Öğrenimini, “bir ağaç gibi tek ve hür” olmakla birlikte; “bir orman gibi kardeşçesine” başarabilmemize el verin. “Bu hasret bizim”.

Bir gülümseme rica edeceğim önce.

Ele ele tutuşup yayılmasını,
seyredeceğiz hep birlikte.

Pek zor olmayacak işimiz,

Öyle sınırsıza ulaşacak ki
gülümsemeye sebeplerimiz.

İçimin şu kıpır haline de güleceğiz,

Şarkı söylediğim berbat sesime de…

Bir tebessümü;

Su içen kediye borçlanacağız,

Diğerini;

Memeye sarılan bebeğe.

Biz yarın gözümüzün üzerindeki kaşımıza güleceğiz…

İçeriğimi sabırla okuduğunuz için çok teşekkür eder, İngilizce Öğrenmek isteyenlere başarılar dilerim. Unutmayınız ki; başarı, onu kovalayanındır…

Daima çocuk ruhlu ve
Hep mutlu, kalmanız dileği ile
Hoşça kalın,
okulculuk.com’la kalın…

Not; Bünyesinde herhangi bir ticari faaliyet barındırmayan “tamamen ücretsiz içerik yayınlama” prensibine sıkı sıkı bağlı olmakla birlikte, hiçbir zaman “spam e-postalar” almayacağınızın ve dilediğiniz zaman topluluktan ayrılabileceğinizin teminatını şimdiden vermek istiyorum. Bunlarla birlikte kişisel bilgileriniz okulculuk.com güvencesi ile korunmaktadır. Lütfen Gizlilik Politikamızı okuyunuz.

"paylaşmak güzeldir."

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir