Özel İngilizce Kursları ile İngilizce Öğrenilmez

"paylaşmak güzeldir."

İngilizce öğrenmek isteyen hemen herkesin bilmesi gereken en önemli nokta ingilizce’nin dışarıdan bir müdahale ile asla öğrenilemeyeceği bilgisidir. Bu ifadeyi biraz daha açmaya çalışırsak; ister İngilizce olsun, ister başka herhangi bir yabancı dil olsun veyahut hiç alakasız sıradan herhangi bir bilgi olsun, insanın öğrenme becerisi tamamen kendine has bir özelliktir.

İnsan eğer bir şeyi gerçekten öğrenmek isterse öğrenir. Bunu gerçekleştirecek yegane unsur kendi beynidir.

Dünya üzerine hiçbir anne-baba yoktur ki çocuğuna anadilini öğretsin. Bununla beraber; dünyada hiçbir insan yoktur ki anadilini öğrenemesin. Karmaşık gibi gelen ifadeler üzerine biraz düşünüldüğünde gayet açık ve basit ifadeler olduğu anlaşılmaktadır.

Şöyle ki, her çocuk kendi ana dilini yalnızca kendisi öğrenmektedir. İhtiyaç duyduğu için, kendini ifade edebilmek için ve büyük bir gereksinim haline maruz kaldığı için dili öğrenme yoluna gider.

İngilizce öğrenmek isteyen insanlar da, eğer buna oldukça yüksek duygusal bir istek duyuyor ise, kendisini bu dilde ifade etmek zorunda ise ve herhangi bir işini bu dil ile çözme ihtiyacı duyuyor ise bunu sadece kendi kendine öğrenebilir.

Fakat bu ihtiyaçların hiçbirini duymuyor, yüksek duygusal isteği bulunmuyor ve İngilizce gereksinim halinde karşısına çıkmıyor ise asla İngilizce öğrenemeyeceklerdir. Yani İngilizce’ye bakışları sadece kuru bir istekten ibaret olanlar değil özel dil okulu Mars’a da gitse İngilizce öğrenemeyecektir.

Özel dil okullarının adeta dışarıdan insana dil yükleme gibi bir özelliklerinin bulunması elbette söz konusu olamaz. Dil öğrenimi böyle bir şey değildir çünkü.

Hiçbir istek duymayalım, herhangi bir gereksinim halinde olmayalım basalım dil okullarına parayı ve onlarda hemencik hedef dili zihnimize yüklesin.

Oldukça komik görünen bu durum ne yazık ki, bir çok dil okulu ve özel İngilizce Kursu simsarları tarafından sektör haline getirilmektedir. İnsanlar üzerinden buna benzer yöntemler dayatılmaya çalışılıyor. İnsanları kandırma, zaman ve paralarını çalma konusunda da büyük başarılar sağladıklarına üzülerek şahit oluyoruz.

Bahsettiğimiz ihtiyaç hallerinden herhangi birine sahip insanların da Özel dil okullarına Özel İngilizce Kurslarına onlarca para harcayarak gitmelerine gerek yoktur. O hissettikleri yüksek dozda duygusal istekleri ya da gereksinimleri sayesinde zaten dili kendi kendilerine öğrenme potansiyalleri doğacaktır.

"paylaşmak güzeldir."

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir