Onur Kocadayı Kimdir?

"paylaşmak güzeldir."

Onur Kocadayı

“Onur Kocadayı” adında, 1991 Ağustos ayının bir pazartesi günü, İzmir’de (kendi hakkım olan) oksijeni tüketmeye başladım. “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı” ünvanı dışında, “evli”, “bir çocuk babası”, “meslek lisesi mezunu”, “Felsefe Lisans Programı öğrencisi (Açıköğretim)” ve “sıradan bir özel şirketin sıradan bir teknisyeni” sahip olduğum diğer bazı ünvanlardır.  

Yirmi beş yaşında mezuniyet derecesini yükseltmek gibi bir ihtiyacı karşılamaya çalışılarak,

İmkanlar dahilinde bunun bir tek Açıköğretim Fakultesi ile gerçekleşeceğine getirilen kanaatin ardından,

Sadece, Endüstri Meslek Lisesi dönemine ait bilgilere sığınılarak girilen, üniversite sınavında, alınan notun; Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakultesi Felsefe Lisans Programı’na tercih olanağı sağlamasıyla ve tercih sonuçlarında adı geçen programa yerleştirilme ile başlayan serüven.

Yaşama ve amaca dair yapılan, ufak tefek ancak sistemli değişiklikler ile mevcut durumu eksiden artıya, soğuktan sıcağa, kötüden iyiye şeklinde geliştirmeyi başarmak.

Açıköğretim Eğitim konseptli blogumu; şu sıralar “ingilizce öğrenme” konusunda öncelikle “farkındalık yaratabilmek” hemen ardından ise “İngilizce öğrenebilme adına yapacağım çalışmaları paylaşma” kararı alarak geliştirmeyi planlıyorum. İngilizce öğrenebilmek için uzun süredir yaptığım araştırmaları derlemek ve büyük yanılgılara neden olan genel kanıları çürütebilmeyi amaç edinmekteyim. 

Hakkımda (Klişe (ben))

1991 İzmir doğumlu, okumayı seven ancak daha fazla okumayı daha çok seven evli ve bir çocuk babası sıradan biri.

Tam tamına 28 yıldır İngilizce bilmeyen! ancak nasıl, kolay ve ücretsiz İngilizce öğreneceğini çok çok iyi bilen, bu bildiklerini de şurada herkese aktarmaya çalışan; Sivil İngilizce Öğrenciler Topluluğu‘nun kurucusu ve ilk öğrencisi.

Ne hikmetse okumanın yanında, birazda karalamaya kalkışarak hayatına renk katma çabasında amaçladığı sıradan hayatı, belki, biraz daha sıradanlaştırmaktır…

"paylaşmak güzeldir."